До матеріально-технічної бази кафедри відносяться наступні лабораторії:
- лабораторія тягових підстанцій (ауд. 329);
- лабораторія технічних засобів управління електротранспортом (ауд. 328);
- лабораторія тягових електричних апаратів (ауд. 239);
- лабораторія мікропроцесорної техніки (ауд. 238);
- лабораторія електрообладнання транспортних засобів (ауд. 236);
- лабораторія електроприводу та ремонту (ауд. 120);
- лабораторія електричної тяги (ауд. 119);
- лабораторія технічної експлуатації Ет (ауд. 118);
- лабораторія механічного обладнання транспортних засобів (ауд. 117).
![]() |
Матеріально-технічна база кафедри ЕТ |
На кафедрі набуває розвитку впровадження нових технологій, пов’язаних з використанням прикладних комп’ютерних програм для тестування студентів, мультимедійних технологій при проведенні лекційних та практичних занять.
У зв’язку з цим на кафедрі створено:
- ЛАБОРАТОРІЮ «АВТОМАТИЗАЦІЯ ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПРОЦЕСІВ» (ауд.333), яка є комп'ютерним класом, для якої своїми силами (автори - доц. Єсаулов С.М., доц. Бабічева О.Ф.) розроблено для ПК під ОС Windows – навчальний пакет програм SinSys v.1.11, який містить реальні прикладні додатки «SauMUK», «SauTP» та ін., що використовуються для реалізації стендів-макетів і автоматичних систем керування різними технологічними процесами. Прикладом тому служить в ауд. 333 модернізований і адаптований під програмне забезпечення SinSys комплекс телемеханіки «ГРАНІТ».
На міжнародних форумах прикладні програми удостоїни сертифікатів Росії, Германії, Австрії, Болгарії та ін. країн. Ідею програмування дисциплін запозичили колеги більш, ніж в 40 країнах.
Завдяки оригінальному пакету програм SinSys уперше запропонована реалізація експериментальних досліджень в домашніх умовах на віртуальних лабораторних стендах в системі дистанційного навчання студентів. Навчальна технічна література, фото- і мультимедійний матеріал дисциплін тепер стає доступним кожному студентові-заочникові, а багато що ще попереду.
За допомогою комп'ютерної техніки студенти виконують наукові дослідження і експерименти, представляють виконані роботи і захищають їх. У своїх курсових проектах вони синтезують сучасні засоби автоматики для керування і діагностування технологічних об'єктів комунального господарства.
Багато студентських науково-дослідних робіт, виконані за допомогою програм SinSys, відмічено дипломами на конкурсах, а заслуговуючі уваги технічні ідеї тепер стають нерідкістю в дипломних проектах.
Усе це сприяє підготовці фахівців з таких дисциплін, як автоматизація технологічних процесів і установок, мікропроцесорні пристрої, автоматизоване проектування електромеханічних систем, діагностика електромеханічного обладнання на транспорті та ін.
![]() |
Лабораторія «АВТОМАТИЗАЦІЯ ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПРОЦЕСІВ» (ауд.333) |
- ЛАБОРАТОРІЮ «МІКРОПРОЦЕСОРНОГО КЕРУВАННЯ ЕЛЕКТРОПРИВОДОМ» (ауд. 332), в якій проводяться наукові дослідження на сучасному обладнанні розробленому та створеному доц. Шпіка М.І. та доц. Донець О.В. сумісно із фахівцями з НТУ«ХПІ» та можернызованою ст. викладачем Колотило В.І. Виконується керування асинхронним електроприводом з персонального комп'ютера на базі самостійно розробленого програмного забезпечення IS-AK. На створених лабораторних стендах виконується моделювання руху транспортних засобів, дослідження перехідних процесів в електроприводі.
Усе це сприяє підготовці фахівців з таких дисциплін: «Теорія електропривода», «Теорія та розрахунок електрообладнання рухомого складу», «Силові перетворювачі для автоматизованого електроприводу», «Системи керування електроприводами», «Автоматизований електропривод загальнопромислових механізмів», «Спеціальні електроприводи транспортних засобів».
Лабораторія «МІКРОПРОЦЕСОРНОГО КЕРУВАННЯ ЕЛЕКТРОПРИВОДОМ» (ауд. 332)