До матеріально-технічної бази кафедри відносяться наступні лабораторії:

- лабораторія тягових підстанцій (ауд. 329);

- лабораторія технічних засобів управління електротранспортом (ауд. 328);

- лабораторія тягових електричних апаратів (ауд. 239);

- лабораторія мікропроцесорної техніки (ауд. 238);

- лабораторія електрообладнання транспортних засобів (ауд. 236);

- лабораторія електроприводу та ремонту (ауд. 120);

- лабораторія електричної тяги (ауд. 119);

- лабораторія технічної експлуатації Ет (ауд. 118);

- лабораторія механічного обладнання транспортних засобів (ауд. 117).

ЛАБОРАТОРИИ

Матеріально-технічна база кафедри ЕТ

На кафедрі набуває розвитку впровадження нових технологій, пов’язаних з використанням прикладних комп’ютерних програм для тестування студентів, мультимедійних технологій при проведенні лекційних та практичних занять.

У зв’язку з цим на кафедрі створено:

- ЛАБОРАТОРІЮ «АВТОМАТИЗАЦІЯ ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПРОЦЕСІВ» (ауд.333), яка є комп'ютерним класом, для якої своїми силами (автори - доц. Єсаулов С.М., доц. Бабічева О.Ф.) розроблено для ПК під ОС Windows – навчальний пакет програм SinSys v.1.11, який містить реальні прикладні додатки «SauMUK», «SauTP» та ін., що використовуються для реалізації стендів-макетів і автоматичних систем керування різними технологічними процесами. Прикладом тому служить в ауд. 333 модернізований і адаптований під програмне забезпечення SinSys комплекс телемеханіки «ГРАНІТ».

На міжнародних форумах прикладні програми удостоїни сертифікатів Росії, Германії, Австрії, Болгарії та ін. країн. Ідею програмування дисциплін запозичили колеги більш, ніж в 40 країнах.

Завдяки оригінальному пакету програм SinSys уперше запропонована реалізація експериментальних досліджень в домашніх умовах на віртуальних лабораторних стендах в системі дистанційного навчання студентів. Навчальна технічна література, фото- і мультимедійний матеріал дисциплін тепер стає доступним кожному студентові-заочникові, а багато що ще попереду.

За допомогою комп'ютерної техніки студенти виконують наукові дослідження і експерименти, представляють виконані роботи і захищають їх. У своїх курсових проектах вони синтезують сучасні засоби автоматики для керування і діагностування технологічних об'єктів комунального господарства.

Багато студентських науково-дослідних робіт, виконані за допомогою програм SinSys, відмічено дипломами на конкурсах, а заслуговуючі уваги технічні ідеї тепер стають нерідкістю в дипломних проектах.

Усе це сприяє підготовці фахівців з таких дисциплін, як автоматизація технологічних процесів і установок, мікропроцесорні пристрої, автоматизоване проектування електромеханічних систем, діагностика електромеханічного обладнання на транспорті та ін.

Лабораторія «АВТОМАТИЗАЦІЯ ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПРОЦЕСІВ» (ауд.333)

- ЛАБОРАТОРІЮ «МІКРОПРОЦЕСОРНОГО КЕРУВАННЯ ЕЛЕКТРОПРИВОДОМ» (ауд. 332), в якій проводяться наукові дослідження на сучасному обладнанні розробленому та створеному доц. Шпіка М.І. та доц. Донець О.В. сумісно із фахівцями з НТУ«ХПІ» та можернызованою ст. викладачем Колотило В.І. Виконується керування асинхронним електроприводом з персонального комп'ютера на базі самостійно розробленого програмного забезпечення IS-AK. На створених лабораторних стендах виконується моделювання руху транспортних засобів, дослідження перехідних процесів в електроприводі.

Усе це сприяє підготовці фахівців з таких дисциплін: «Теорія електропривода», «Теорія та розрахунок електрообладнання рухомого складу», «Силові перетворювачі для автоматизованого електроприводу», «Системи керування електроприводами», «Автоматизований електропривод загальнопромислових механізмів», «Спеціальні електроприводи транспортних засобів».

Лабораторія «МІКРОПРОЦЕСОРНОГО КЕРУВАННЯ ЕЛЕКТРОПРИВОДОМ» (ауд. 332)

Дошка оголошень

НОВОСТИ КАФЕДРЫ