Стажирування у Польщі - враження студента Шалімова В.В.

Польша ШалимовШалімов Владислав Віталійович (наш студент 5-го курсу).

Я давно хотів відвідати Польщу, оскільки мав намір продовжити там навчання, й нарешті отримав таку можливість, причому це була моя перша поїздка за кордон. Для нас підготували цікаву та насичену програму – інтерактивні лекції, демонстрація лабораторій, екскурсія на завод Bosch, поїздка до Варшави та багато іншого.

Почали ми з «Фабрики інженерів» у Лодзькій політехніці. Мені сподобалися сучасні навчальні класи та лабораторії. Крім того, студенти цього вишу посідають високі місця у різних змаганнях – наприклад, 6 місце на всесвітніх перегонах на електромобілях з сонячними батареями у Австралії, причому їхня команда вперше брала участь.

Мене, як «транспортника», перш за все цікавив громадський транспорт міста, і я був приємно вражений – якістю колій, наявністю розкладу на зупинках, широким вибором квитків. Рухомий склад представлений п’ятьма основними моделями – від старих Konstal та Duewag до сучасних низькопідлогових Bombardier та PESA. Останні виготовлені в Польщі і це, певно, найкращі трамваї з-поміж тих, на яких мені доводилося їздити. Крім того, я відвідав музей міського транспорту, в якому були виставлені фотографії з життя міського транспорту від початку XX століття і до нашого часу, масштабні моделі трамваїв, схеми колій, старі квитки і тому подібне. До речі, цей музей є єдиним музеєм такого роду у всій Польщі.

На заводі Bosch ми ознайомилися з влаштуванням пральної машини, далі нам показали весь процес їхнього виробництва – від штампування корпусу до готової продукції. На заводі підтримується ідеальні чистота та порядок, для всього визначене місце – наприклад, місця для контейнерів з деталями мають спеціальні позначки.

У Варшаві ми відвідали музей техніки, де була купа цікавого – від старих телефонів та радіол до автомобілів. Мені найбільше сподобалася зала, присвячена модельним залізницям. Крім того, там є цікава зала, де виставлені пристрої та механізми, зроблені за кресленнями Леонардо да Вінчі. А ще з оглядового майданчика на 30-му поверсі відкривається чудовий вид на місто.

Загалом від поїздки я отримав купу вражень, дізнався багато нового, й неодмінно хотів би повернутися до Лодзі на навчання. Також хочу висловити подяку приймаючій стороні за чудову організацію практик.

Дошка оголошень

НОВОСТИ КАФЕДРЫ