17 січня – День дітей-винахідників

 

 

 

thumbnail фото 1

За сприяння директорки Комунального закладу «Харківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 61 Харківської міської ради Харківської області імені І.О. Танкопія» Савлюк Світлани Валентинівни відбулась зустріч завідувача кафедри електричного транспорту д.т.н., проф., заслуженого винахідника України Смирного Михайла Федоровича з учнями 11, 10а та 10б класів, яка була присвячена Дню дітей-винахідників, що відзначається саме в цей день в усьому світі.

 

thumbnail фото 2

Проф. Смирний М.Ф. розповів про найцікавіші винаходи, які винайшли діти, це: піч Франкліна, шрифт Брайля, ласти на руки для плавання, крісло-гойдалка, батут, водні лижі, снігохід, фруктове морозиво, рукавички без пальчиків тощо.

У ході зустрічі учні ознайомилися з 30 патентами автора М.Ф. Смирного. Було обговорено структуру патентів на винаходи та корисні моделі, розказано про особливості формування формули винаходу, представлено зразок комплекту документів, які подаються в УКРПАТЕНТ для видачі патенту. Професор заохотив учнів займатися винахідницькою діяльністю, оскільки це дуже цікаво та корисно.

Розповідаючи про кафедру електричного транспорту, завідувач М.Ф. Смирний підкреслив, що у 2019 році викладачами та студентами було отримано значну кількість патентів України, а саме 80 патентів, у тому числі шість патентів на винаходи.

Учнівська молодь виявила інтерес до інформації про студентів кафедри електричного транспорту Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова, які стали переможцями Всеукраїнських та міжнародних конкурсів студентських наукових робіт і отримали дипломи І-ІІІ ступенів.

Особлива увага школярів була привернута до демонстрації роботи цифрової електронної схеми на представленому стенді з мікросхемотехніки, контролерного пристрою керуванням електродвигуном та макету інформаційного пристрою для керування точною зупинкою кабіни ліфта, створених за участі студентів кафедри.

Наприкінці зустрічі проф. Смирний М.Ф. розповів про галузь знань, спеціальність та освітні програми, за якими готуються фахівці на кафедрі електричного транспорту, та запросив учнів до ХНУМГ ім. О.М. Бекетова на навчання за освітньою програмою бакалаврського рівня «Електромеханіка».


FaLang translation system by Faboba

Ми у соцмережах

Доска объявлений

 

Інформація щодо консультацій викладачів

*************
НОВИНИ КАФЕДРИ

*************
МАТЕРИАЛЫ ДЛЯ СОЗДАНИЯ И РЕДАКТИРОВАНИЯ СТАРНИЦЫ WIKI
wiki регистрация

wiki работа

Почту ППС вида
*@kname.edu.ua
смотрите на сайте на странице СКЛАД КАФЕДРИ.
Восстановление паролей этих почт обращаться в
каб. 366 - Сегодина Ирина Евгеньевна (Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.)

*************ХНУМГ ВСТУП

 

ХНУМГ ВСТУП

*****************bannerPodkusry

Довідник першокурсника ХНУМГ 2019

*****************

529117727

Расписание звонков на пары:
1 пара:   8-30 - 10-05
2 пара: 10-15 - 11-50
3 пара: 12-35 - 14-10
4 пара: 14-20 - 15-55
5 пара: 16-05 - 17-40
6 пара: 17-50 - 19-25

Сейчас 170 гостей и ни одного зарегистрированного пользователя на сайте